İstanbul Burun Estetiği Rehberi - Sağlık Kenti

İstanbul Burun Estetiği Rehberi

Kapalı burun estetiği ve ultrasonik rinoplasti işlemleriyle burun estetiği ve şekli doğru bir görünüme getirilebilmektedir. Ultrasonik rinoplasti ile birlikte burnun içindeki kemikler milimetrik hesaplamalarla birlikte kesim işlemi görerek şekillendirilebiliyor. Kapalı burun ameliyatında ise tamamen iç bölgeden ufak kesik işlemiyle dışarıdan müdahalede bulunmayarak, şişlik ve morluğun az olduğu şekilde yapılan müdahaledir. Revizyon rinoplasti gibi durumlarla da ilk operasyondaki fiziksel ya da normal çalışma problemlerini ortadan kaldırmak için ikinci ya da üçüncü ameliyat ortaya çıkabilmektedir.

Rinoplasti ve burun estetiğine dünyanın en çok uygulanan fakat en zor operasyonlarından biridir dememiz hiç yanlış olmaz. Çünkü sanatın bilimle harmanlandığı bu operasyonda milimetrik hesaplamalarla çalışılmaktadır.

Burun Estetiği Öncesinde Hazırlanma Süreci

Kullanılan tüm ilaçları, genel ya da lokal anestezi ile etkileşim geçirmemesi adına uzmanınıza bildirmeniz gerekiyor. Kan sulandırıcı ilaçlar ameliyattan bir hafta öncesinde kesilmelidir. Sigara ve alkol tüketimi ameliyat öncesi ve sonrasında kesilmelidir. Burun estetiği sizin tavrınıza göre basit ya da zorlu bir sürece dönüşebilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak bunlara dikkat edebilirsiniz.

Soğuk algınlığı, ya da boğaz problemi hissetmeniz durumunda uzmanınıza bilgi vermelisiniz.

Makyaj ya da takılarla ve rahat olmayan kıyafetlerle ameliyat için hastaneye gitmeniz sizi uğraştırır, bu yüzden buna hazırlıklı gitmelisiniz.

Saç bakımı için sprey, jöle tarzında araçları kullanmayın ve gece ılık duş alarak kan akışı ve kalp ritminizi doğru seviyelerde tutun.

Ameliyat sonrası refakatçi için 1 kişiyi yanınızda götürmelisiniz, 2 saat öncesinde hastaneye giderek gereken lab analizleri ve görüntülenmelerin tamamlanması gerekir.

Kanamayı arttıracak gıda ve ilaçlardan ameliyat öncesinde ve sonrasında kaçının.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şişlik ve morluklar için 2 gün göz ve burun çevresine buz uygulayarak çözüm arayabilirsiniz. 2-3 gün boyunca bu şikayetleriniz olsa da sonrasında yavaş yavaş düzelecektir.

Kapalı burun estetiği boyunca ağrı gibi durumlarla çok az seviye de karşılaşacak olsanız bile bu durumda reçetenizdeki ağrı kesiciden doktorunuzun belirttiği saatlerde alabilirsiniz.

İlk 4 gün boyunca yiyecek tercihinizi doktorunuzun belirttiği şekilde yapmalısınız.

Kanlı sızma ya da akıntı durumlarında ise zaman zaman dokunarak temizleyebilirsiniz, zorlama ve özlemele tarzında silmeyin.

1 ay boyunca burnunuzdan sümkürmeyin ve hapşırma refleksinden kaçınmaya çalışın.